Guokte ođđa stivraláhtut SHL:a stivrras

Presideanta: Mikkel-Per Sara, Giehtavuotna Norga
Várrepresideanta: Juhanii Lensman, Ánar, Suopma
Stivralahtu: Anders Nils Eira, Maze, Norga
Stivralahtu: Mikkel Andreas Eira, Guovdageaidnu , Norga (ođđa)
Stivralahtu: Nilla Nuorgam, Gáregasnjárgga, Suopma (ođđa)

Várrelahtut:
1. Aslak Sokki, Guovdageaidnu, Norga
2. Bengt Wanhatalo, Giron, Ruoŧŧa
3. Janne Oula Nakkalajarvi, Suopma

WC finale i reinkappkjøring 2014 i Kautokeino

Årets WC finale går i Kautokeino 12. april på Sami Idrettspark. Dit kommer de beste reinene i fra cupen både i senior- og juniorklassen.

Heatsammensetninger til finalen kommer senere.

 

Seniorklasse 1. løp 2. løp 3. løp 4. løp 5. løp total
Rein:
1.  Bambi 36 36 35 33 36 176
2.  Muzet 31 33 34 32 31 161
3.  Tailum 29 31 27 28 28 143
4.   Burn 34 33 36 33 136
5.   Visa 32 36 35 32 135
6.   Kero 30 29 24 24 24 131
7.   Dolgi 33 32 29 27 121
8.   Beavrrit 28 30 30 29 117
9.  Eguboy 35 35 0 34 104
10. Raidna 34 31 30 95
11. T-Cahput 30 34 64
12.  Nastecuoivvat 23 23
Juniorklasse
Rein: 1.løp 2.løp 3.løp 4.løp 5.løp Totalt
1.  Idol 16 18 18 18 70
2.  Maxi 15 16 17 17 65
3.  Nemo 17 18 17 52
4.   Silbasuonjar 14 15 29

Terminlisttu 2014

 

SHL:a Gilvokaleandar/terminlisttu 2014

Dáhton:

Gilvvu:

Lágideaddji/searvvi:

Guhkodat:

 

09.02.2014

Nordisk Mesterskap

MSM/SVL-N

200

Tromssas

15.02.2014

Áltásprinten

SHL/Álttá SS/BUL

200m

 

21-22.03.2014

1. WC Guovdageaidnu

Duottar Hearggit

1000m

 

01.03.2014

Porocup

Rovaniemi

1000m

 

08.03.2014

2. WC Sattajearvi

Sattajearvi

1000m

 

15.03.2014

3. WC Máze-sprinten

Máze Hearggit

200m

60-markering?

22.03.2014

4. WC Márjá-beaivvit

Johttisápmelaččat

1000m

Eaŋkil stárta

23.03.2014

5. WC Márja-beaivvit

Johttisápmelaččat

1000m

Joavkkuvuodjin

29-30.03.2014

Porocup

Karigasniemi

1000m

 

05.04.2014??

Finála

Ii leat vel snihkkár??

2x1000m

 

17.04.2014

Karasprinten

KHS

200

Kárášjogas

19.04.2014

Beassašlávvordaga

Duottar Hearggit

1000m

60-års jubileum?