Bálgosiid Ovddastumi doarjun/Paliskunnat Y suomas.

SHL:a stivrra lea mearridan máksit bálgosiid Ovddastupmái (PY) 1000 euro eaktodáhtolašmávssu maid sii leat bivdán eará lihtuiguin. 2015 lei geahččaleapmi, ii leat sihkkar ahte ruoŧa ja norggabeale hearggit besset gonagasgilvui boahtte jagi. Danne lea dehálaš ruhtadit ja doarjjut BO:ii.
SHL:a lea gáibidan čoahkkima BO:in ja rahkadit šiehtadusa jus mii gálgát doarjjut eambbo viidáset.
Muđui lea stivrra maid mearridan doarjjut BO:ii heargeregistara ja máksit 10 euro juohke heargi ovddas mat registrerejuvvojit. Klipsa vuodjin máksooassi galgá mannat dasa.

4. WC gilvvu Mázes/WC løp i Máze 2015

Junior Mazesprinten

Rein            Eier                  Kusk                        Lag                        1. løp     2. løp  Best tid
1 Tsunami  Martin Buljo      Anne Line Guttorm     Kauto IL            17.060 17.329 17.060
2 Idol         Irja Sofie E Nyheim Majkare Eira Eira Duottar              17.493 17.290 17.290
3 Tailum     Esaias M. K. Sokki Mina A.K. Sokki    Duottar              17.306 17.536 17.306
4 Rairu       Remi Guttorm Anne Line Guttorm       Kauto IL           17.491 18.102 17.491
5 Maxi        Martin Buljo     Anne Line Guttorm       Kauto IL            17.732 18.179 17.732
6 Muzet      Majkare Eira   Majkare Eira                  Favrosorda           hyl    17.955 17.955

Senior
Rein Eier      Kusk                                    Lag                                  1. løp    2. løp   A finale
1 Fischer John Inge Eira John Inge Eira Duottar Hearggit             16.852 16.849 16.918
2 Muzet Bjørn Johansen/ JIG Isak Anders Eira Maze Hearggit     17.153 16.963 16.958
3 Raidna Anne Risten G. Sara Anne Risten G. Sara Duottar H     17.120 17.180 17.095
4 Ingrid luostat Ellen Ingrid Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga        17.021 17.073 17.311

B finale
5 Suiva    Ana Maria Eira   John Inge Eira      Maze Hearggit         17.033 17.124 16.772
6 Biddojuolgi Johan Ivvar Gaup Isak Anders Eira Maze Hearggit 17.006 16.926 16.797
7 Ipatov     Ellen Ingrid Eira Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga        17.044 17.284 17.234
8 Tigeres Esaias Matheo Sokki Nils Olav Lango Duottar Hearggit17.514 17.105 17.525

9 Egoboy    Bengt Wanhatalo  Anne Risten G. Sara Sattajærvi         17.160 17.023
10 Mæmy    Nils Henrik Isak Anders Eira Maze Hearggit                   17.235 17.145
11 Jobo    Toni Valle/Mikkel A Eira John Inge Eira Duottar Hearggit 17.411 17.366
12 Hilgon    Isak A.Eira/Mikkel A Logje Isak Anders Eira Maze Hear17.275 17.386
13 Samiboy    Nils Jøran Eira John Inge Eira Duottar Hearggit          17.280 17.393
14 Bambi    Mina Ariane K. Sokki Nils Olav Lango Duottar Hearggit  17.529 17.450
15 KBS    Karen Bæhr Sokki Nils Olav Lango Duottar Hearggit         17.330 17.622
16 Tomak Nils Henrik Eira     Nils Kai Ante Anti Maze Hearggit           17.288 17.673

17 D. Costa  Lemet Aslat Eira     Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga   17.493
18 Beavrrit    Inga Eveline Eira     John Inge Eira Maze Hearggit       17.702
19 Fanki      Sara Alette S Eira Isak Anders Eira Maze Hearggit        17.707
20 Amhan   Klemet Amund Eira  Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga    18.679
21 Mastercard Johan Martin Eira John Inge Eira      Favrosorda        19.493
22 Hrubesch Lemet Aslat Eira   Nils Kai Ante Anti    Skuohtanjarga   29.400
23 Pikku Prinssi Vanessa Niittyvuopio Nils Kai Ante Paistunduri pois

3. WC Guovdageainnus/i Kautokeino 04.04.2015

Báhkkáluohkka
Hearggi/Rein: Klipsnr: Eaiggát/eier: Vuodji/kusk: Searvi/klubb aiggi/tid:

1 Raidna 5120 Anne Risten Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:19,3
2 Biddojuolgi 5226 Johan Ivvar Gaup Anne Risten Sara Maze Hearggit 01:20,3
3 Bambi 5104 Mina A. K. Sokki Nils Olav Lango Duottar Hearggit 01:20,4
4 Egoboy 2489 Bengt Wanhatalo Anne Risten Sara Sattajärvi 01:21,2
5 Tomak 3578 Nils Hendrik Eira John Inge Eira Maze Hearggit 01:21,3
6 Mämy 3239 Nils Henrik Eira John Inge Eira Maze Hearggit 01:21,4
7 Muzet 5210 Bjørn Johansen/Johan Ivvar Anne Risten Sara Maze Hearggit 01:22,2
8 Mihao 5231 Mihkkal Ante Hætta Nils Olav Lango Duottar Hearggit 01:22,3
9 Beavrrit 5059 Inge Eveline Eira John Inge Eira Maze Hearggit 01:24,6
Ingrid-luostat 5208 Ellen Ingrid Eira Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga pois
Ipatov 3232 Ellen Ingrid Eira Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga pois

Rabasluohkka/åpen klasse
1 Suiva 5214 Ana Maria Eira John Inge Eira Maze Hearggit 01:20,9
2 Badboy 5242 Anna Isabel/Therese Johaug John Inge Eira Duottar Hearggit 01:20,9
3 Anttin 5248 Anna Isabel/Eila Risten Eira John Inge Eira Duottar Hearggit 01:21,6
4 Yobo 5243 Toni Valle/ Mikkel Andreas John Inge Eira Duottar Hearggit 01:22,4
5 Gollemuzet 5238 Sara M. Gaup Aksel Hætta Valgenjarga 01:23,8
6 KBS 5246 Karen Bæhr Sokki Nils Olav Lango Duottar Hearggit 01:24,0
7 Maharadja 3814 Bengt Wanhatalo Anne Risten Sara Sattajärvi 01:24,3
8 Fischer 5252 John Inge Eira John Inge Eira Duottar Hearggit 01:24,5
9 Samiboy 5244 Nils Jøran Eira John Inge Eira Duottar Hearggit 01:24,7
10 Galdon 5249 Per Ole/Mihkkal Ante Oskal John Inge Eira Duottar Hearggit 01:25,1
11 Luostat 5234 Ellen Inger Gaup Aksel Hætta Valgenjarga 01:28,3
12 Joahkobiltu 5229 Elle Garen Gaup Aksel Hætta Joahkonjarga 01:32,4
Tsunami 5225 Martin Buljo John Inge Eira Kauto IL hyl
Thug 5215 Petter Northug jr./Anne Risten Petter Northug Mosvik pois
D.Costa 4103 Lemet Aslat Eira Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga pois
Amahan 4104 Klemet Amund Eira Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga pois
Hruberch 2600 Lemet Aslat Eira Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga pois

Junior luohkka
1 Tailum 5105 Esaias M. K. Sokki Mina Ariane K. Sokki Duottar Hearggit 01:22,6
2 Rairu 5200 Remi Guttorm Anne Line Guttorm Kauto IL 01:25,9
3 Maxi 5069 Martin Buljo Anne Line Guttorm Kauto IL 01:26,4
4 Snap 5902 Biret Julianne Hætta Mina Ariane K. Sokki Duottar Hearggit 01:26,5
Idol 5227 Irja Sofie Eira Nyheim Irja Sofie Eira Nyheim Duottar Hearggit hyl
Tigeres 5202 Esaias M. K. Sokki Mina Ariane K. Sokki Duottar Hearggit hyl
Laser 5250 Aslat Ovlla Niittyvuopio Aslat Ovlla Niittyvuopio Baisduottar pois